Tato zložka má veľké molekuly, ktoré nemajú schopnosť prenikať do pokožky, ale zároveň je nedráždivá a neupcháva póry. Ammonium alum má antiseptické a antibakteriálne účinky.

AMMONIUM ALUM

Ďalšie názvy : Potassium alum, kamenec amonný, síran draselno-hlinitý

Ammonium alum je hlinitá soľ síranu amonného. Jedná sa o bielu pevnú kryštalickú látku, ktorá sa používa najmä v kozmetických produktoch, predovšetkým v dezodorantoch. Vyrába sa z hydroxidu hlinitého, kyseliny sírovej a síranu amónneho.

Tato zložka má veľké molekuly, ktoré nemajú schopnosť prenikať do pokožky, ale zároveň je nedráždivá a neupcháva póry. Ammonium alum má antiseptické a antibakteriálne účinky. Zabraňuje množeniu mikroorganizmov, čo eliminuje zápach, pri čom ale nebráni prirodzenému procesu potenia. Všeobecne sa taktiež používa pri čistení vody, v rastlinných lepidlách, v porcelánových cementoch, pri opaľovaní, farbení a v ohňovzdorných textíliách. Je taktiež bežnou zložkou sprejov na odpudzovanie zvierat. Jedná sa o nezávadnú látku, ktorá je schválená pre používanie v certifikovanej prírodnej kozmetike. 

Pre to je MINERAL DEO CRYSTAL® skvelou voľbou pre tých, ktorí sa starajú o svoje zdravie a životné prostredie.

Minerálny kompozit Ammonium alum neutralizuje zápach a zabraňuje tvorbe baktérií, ktoré ho spôsobujú.

S naším deodorantom sa budete cítiť svieži a sebavedomí po celý deň - a to bez nepríjemného zápachu.

 

 

Späť na blog